هر آنچه از گلکسی اس ۱۰ سامسونگ می دانیم

در بحث فنی اطلاعات کافی و دقیقی از گلکسی اس ۱۰ سامسونگ دردسترس نیست. گلکسی اس ۱۰ گوشی هوشمند تاشویی که در ماه نوامبر این شرکت کره ای به آن اشاره داشت، نیست. بلکه پرچمداری خواهد بود که پس از ۹ سال ساخت گوشی هوشمند سری گلکسی اس ، معرفی می شود و انتظار داریم با ویژگی های منحصربفردی برخلاف مدل های پیشین همراه باشد.

سامسونگ سال جاری به دلیل عدم تغییرات لازم در گلکسی اس ۹ نتوانست به فروش موردنظر دست یابد و از این رو موقعیت خطرناکی برای آن وجود آمده و به عنوان بزرگترین تولیدکننده اسمارتفون، اگر نتواند اسمارتفون کارآمد و قابل توجهی را برای نسل بعدی در نظر گیرد، ریسک بزرگی در انتظار این کمپانی خواهد بود. از یک سو هوآوی با محصولات نوآورانه و افزایش فروش این شرکت را تهدید می کند و در سوی دیگر هر روز بر رقبای آن در صنعت گوشی هوشمند افزوده می شود.

در این میان سامسونگ نیاز دارد گوشی هوشمند پیشرفته ای را معرفی کند تا بتواند در مقایسه با رقبا حرف های بیشتری برای گفتن داشته باشد. گلکسی اس ۱۰ براساس تمامی گزارش ها و شایعات انتشاری، احتمالا چنین تلفن هوشمندی به شمار خواهد رفت اما تا زمانی که شرکت کره‌ای به تایید یا تکذیب اطلاعات نپردازد نمی توان جزئیات افشا شده را صحیح دانست.

گلکسی اس ۱۰ مثل گلکسی ایکس نیست

تاکنون شایعات بسیاری پیرامون اسمارتفونی به نام گلکسی ایکس منتشر شد. گوشی هوشمندی که برخی آن را یکی از نسخه های گلکسی اس ۱۰ دانسته اما در حقیقت این گوشی هوشمند پروژه دیگر سامسونگ می باشد. شرکت کره ای گلکسی اس را به عنوان لاین آپ پرچمداران خود، هر سال به معرفی نسخه جدید آن می پردازد اما گلکسی ایکس یک برند جدید شناخته شده . و انتظار داریم با ویژگی ها و نوآورانه هایی همراه باشد.  در حقیقت سامسونگ به مناسبت دهمین سال معرفی گلکسی اس می خواهد نسخه جدید را با ویژگی های منحصربفردی که تاکنون به کار گرفته نشده همراه سازد.

شایان ذکر است که این شرکت در نظر داشته تلفن هوشمند منعطفی را در اوایل ۲۰۱۹ معرفی کند. تلفن هوشمندی مشابه اسمارتفون اخیرا رونمایی شده Royole FlexPai، که حتی شرکت های دیگر نیز روی چنین مدلی مشغول کار هستند و باید به هوآوی ، ال جی و چندی دیگر اشاره کرد. البته سایر کمپانی ها احتیاط بیشتری در توسعه چنین اسمارتفونی دارند و سامسونگ به عنوان رهبر بازار گوشی های هوشمند، می خواهد زودتر از باقی کمپانی ها دست به کار شود.

گفتنی‌ست این اسمارتفون با طراحی شبیه به سری گلکسی اس ۱۰ همراه است اگرچه یک مدل انعطاف پذیر شناخته می شود. گذشته از آن پیشتر شایعه شد سامسونگ در کنار گوشی های هوشمند مختلف روی مدلی به اسم رمز Beyond مشغول به کار است و گفته شده یکی از برترین نسخه‎های سری گلکسی اس ۱۰ شناخته می شود.

باتوجه به گزارش ها، گلکسی اس ۱۰ در سه مدل اصلی معرفی و عرضه می شود اما همانطور که گفته شده، مدل منحصربفرد و خاصی با نام Beyond دارد که در حقیقت به مناسبت دهمین سال معرفی و فروش گلکسی اس سامسونگ به توسعه آن پرداخته است. در سوی دیگر گلکسی ایکس به اسم رمز Winner یا همان برنده تحت توسعه قرار دارد.

گلکسی اس ۱۰ و عرضه در مدل ۵G، پلاس و مقرون به صرفه

شایعات می گویند گلکسی اس ۱۰ در سه مدل زیر معرفی و عرضه خواهد شد:

  • نسخه استاندارد که هم اندازه گلکسی اس ۹ خواهد بود اما ضخامت کمتری دارد.
  • نسخه بزرگتر که پلاس نام خواهد داشت و همانند گلکسی اس ۹ پلاس است.
  • یک نسخه اقتصادی همانند آیفون ایکس آر در کنار آیفون های ایکس اس و ایکس اس مکس که سنسور اثرانگشتی در قسمت کناری آن جای گرفته و صفحه نمایش منحنی خواهد داشت. همچنین جک هدفون نیز از این گوشی هوشمند حذف خواهد شد.

باتوجه به شایعات، نسخه پلاس از شبکه ۵G پشتیبانی خواهد کرد و احتمالا ویژگی های نوآورانه دیگری هم خواهد داشت. برای مثال سال جاری گلکسی اس ۹ پلاس از دوربین دوگانه ای برخلاف گلکسی اس ۹ بهره می برد. پیشتر دی جی کوه مدیر بخش تلفن همراه سامسونگ طی رویدادی در نوامبر امسال به خبرنگاران گفته است که سامسونگ در مارس سال ۲۰۱۹ اولین گوشی هوشمند ۵جی خود را راه اندازی می کند. بنابراین باید احتمال داد یکی از مدل های گلکسی اس ۱۰ با چنین قابلیتی همراه باشد.

یکی از مدل های گلکسی اس ۱۰ شش دوربین دارد

در حال حاضر سامسونگ با مدل A9 اولین اسمارتفون چهار دوربین جهان را معرفی کرد. اینکه شایعه شده مدلی ۶ دوربین از گلکسی اس ۱۰ در راه است عجیب نیست زیرا ممکن است این گوشی هوشمند دارای دوربین اصلی چهار گانه و دوربین سلفی دوگانه باشد. هر یک از سنسورها ویژگی خاصی دارند و برای مثال یکی از سنسورها قابلیت AR داشته، دیگری حالت بوکه را به وجود می آورد، یکی از سنسورها برای زاویه دید گسترده است و در نهایت سنسور اصلی که فیلمبرداری پروضوح را رقم می زند.

در حالی که شایعه شد گلکسی اس ۹ دوربین چهار گانه دارد اما سامسونگ ترجیح داد با گلکسی اس ۱۰ اولین گوشی هوشمند پرچمدار چهارگانه را روانه بازار سازد. اوان بلس توییتر یکی از آشکار سازن صنعت می باشد که شایعه وجود شش دوربین در یکی از مدل های گلکسی اس ۱۰ را مطرح کرد.

این مطلب هم بخوانید :   گلکسی اس 10 سامسونگ با فناوری شارژ بی سیم معکوس

صفحه نمایش ناچ  و ۶٫۷ اینچی گلکسی اس ۱۰

طبق شایعات منتشر شده، گلکسی اس ۱۰ پلاس با صفحه نمایش بزرگ ۶٫۷ اینچی همراست و سامسونگ برای آن که ابعاد اسمارتفون افزایش پیدا نکند باید حاشیه قاب را کاهش دهد. بنابراین باید گلکسی اس ۱۰ پلاس را با حاشیه بسیار ناچیز مشاهده کنیم و در سوی دیگر ابعاد بزرگی نخواهد داشت.

سامسونگ در کنفرانس توسعه دهندگان ماه نوامبر اعلام کرده بود که روی چند مدل صفحه نمایش مشغول کار است و برخی مدل های مختلفی از گوشی های هوشمند نسل بعدی خود به کار می گیرد. از جمله آنها باید به Infinity V ، Infinity-O  و Infinity-U اشاره کرد.  سامسونگ با چنین طرحی قصد دارد نمایشگر ناچ را از بین ببرد و کمترین حاشیه را به قاب گوشی هوشمند بیافزاید.

دوربین سلفی در قالب یک حفره

اگرچه برخی معتقدند سامسونگ طراحی ناچ را برای گلکسی اس ۱۰ در نظر می گیرد، اما این کمپانی پیشتر با معرفی انواع طراحی نمایشگر نشان داد که توجهی به طراحی ناچ ندارد. ایوان بلس توییتر می گوید، این پرچمدار دارای طراحی Infinity-O خواهد بود که تنها یک حفره برای دوربین سلفی آن در نظر گرفته شد. Ice Universe  نیز دیگر آشکارساز صنعت به این نوع طراحی گلکسی اس ۱۰ اشاره کرد و این طور که پیداست با یک حفره دوربین در صفحه نمایش گلکسی اس ۱۰ رو به رو هستیم.

گلکسی اس ۱۰ با سنسور تشخیص چهره سه بعدی

تاکنون شایعات فراوانی درباره گلکسی اس ۱۰ منتشر شد. شایعه هایی که هریک جزئیات متعددی را دربرگرفته و باید انتظار داشت برخی از آنها به واقعیت تبدیل شود. شرکت سامسونگ پس از مایکروسافت، نخستین کمپانی بود که فناوری تشخیص عنبیه چشم را در گلکسی نوت ۷ به کار گرفت اما این اسمارتفون سرنوشت خوبی نداشت و روانه بازار نشد. در نهایت این فناوری روی گلکسی نوت ۸ و نوت ۹ نیز مشاهده شد اما در گلکسی اس ۱۰ موضوع متفاوت است و ما شاهد ویژگی کاملا جدیدی خواهیم بود.

گلکسی اس 10

در اوایل سال جاری شرکت سامسونگ AR ایموجی را به گلکسی اس ۹ افزود، قابلیتی که سال قبل از آن توسط اپل برای آیفون ها معرفی شد. انتظار داریم سال آینده این شرکت کره ای، قابلیتی مشابه فیس آیدی را در گلکسی اس ۱۰ تعبیه کند تا بتوان تجربه کاربری بزرگی داشت و با محصولی قابل توجه رو به رو بود. اپل نام AR ایموجی خود را مموجی گذاشت که بسیار تکامل یافته تر از سامسونگ می باشد.

شایان ذکر است که گلکسی اس ۹ با سنسور تشخیص چهره ۳ بعدی ۵۰ هزار نقطه مادون قرمز را پشتیبانی می کرد اما در محصول اپل این تعداد در حدود ۳۰ هزار نقطه بود.

سنسور اثرانگشت زیر نمایشگری از نوع اولتراسونیک

سنسور اثرانگشت زیر نمایشگر این روزها در بیشتر گوشی های هوشمند قابل مشاهده است و دیگر نمی توان آن را فناوری نوآورانه دانست. در این بین می توان به فناوری موردبحث در گوشی هوشمند وان پلاس ۶تی اشاره کرد که وان پلاس نخستین بار در این مدل چنین سنسوری را تعبیه کرد و این در حالی است که نسخه استاندارد وان پلاس ۶ فاقد چنین ویژگی بود.

گلکسی اس 10

اما سامسونگ می خواهد در گلکسی اس ۱۰ سنسور اثرانگشت بسیار سریع اولتراسونیک را به کار گیرد. سنسوری که در مدل های پرچمدار و رده بالا تعبیه شده و بعید به نظر می رسد نسخه لایت دارای آن باشد. زیرا گزارش پیشین نشان داد سامسونگ می خواهد سنسور اثرانگشت نسخه لایت را در قسمت کناری قرار دهد. با این حساب نسخه لایت فاقد چنین فناوری می باشد و نسخه پلاس و استاندارد نیز به ترتیب از سنسور اولتراسونیک و نوری بهره می برند.

سیستم عامل اندروید ۹٫۰ پای و رابط کاربری وان UI

شرکت سامسونگ پیشتر رابط کاربری جدید وان UI را جایگزین سامسونگ اکسپرینس کرد. رابط کاربری که در کنار سیستم عامل اندروید ۹٫۰ پای دردسترس گوشی هوشمند این برند قرار خواهد گرفت. در این بین انتظار داریم گلکسی اس ۱۰ نیز با چنین سیستم عامل و رابط کاربری همراه شود.

یکی از ویژگی های بارز و ساختار رابط وان UI تجربه کاربری بهتر تک دست است که این روزها استفاده از آن در کنار گوشی های هوشمند کمی دشوار می شود و کاربری سختی را به دنبال دارد.

معرفی در فوریه عرضه در مارس ۲۰۱۹

کمپانی کره ای هر سال در مارس یا فوریه نسل جدید گلکسی اس را معرفی می کند. برای سال جاری نیز در نظر داشته خانواده گلکسی اس را در فوریه رونمایی کرده و در مارس راهی بازار کند.

سامسونگ احتمال داشته در جریان رویداد اختصاصی نیویورک سری گلکسی اس ۱۰ را با چندین مدل منحصربفرد رونمایی کند. اطلاعاتی درباره زمان عرضه و قیمت آنها در دست نیست اما انتظار داریم همچون همیشه در این دو ماه رونمایی و عرضه انجام گیرد.

منبع cnet

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.